OPCT10AL
is_customized:
Yes
Phase:
Single
Coil Structure:
Toroidal
Usage:
Current
product name:
Miniature split core Current Transformer 5A/2.5mA 5a/5ma 10a/5ma
Current ratio:
1000/1 2000/1 3000/1
through hole:
10mm
Measure current:
Alternating current
output current:
Alternating current
working frequency:
50Hz~200KHz
Output way:
lead wire
Material:
Copper Winding and PC ABS
Color:
black
Net Weight:
50~60g
old and new:
new
Warranty period:
1 year
Show All
Home Improvement
Electrical Equipments & Supplies
Transformers
Miniature split core Current Transformer OPCT10AL 5A/2.5mA 5a/5ma 10a/5ma 20a/10ma 50a/25ma Ferrite Cores AC split CTs Sensor
Seller:
Nanjing UP Electronic Store
Alitools rating:
20%
/
Aliexpress rating:
100%